رفع سوختگی فرش دستبافت چگونه است

رفع سوختگی فرش دستبافت چگونه است

رفع سوختگی فرش دستبافت چگونه است

رفع سوختگی فرش دستبافت از جمله خدمات تخصصی یک قالیشویی معتبر است. زمانی که فرش می سوزد اولین پرسشی که به ذهن خطور می کند این است “آیا ظاهر و بافت فرش قابل ترمیم است؟“
فرش ها می سوزند چون ما از آنها غفلت می کنیم، اتوی و قابلمه داغ، قلیان و سیگار، فشفشه های روز تولد، شمع، هویه کاری و … از جمله مواردی است که می تواند منجر به سوختگی فرش شوند. گاهی اوقات سوختگی ها سطحی هستند و می توان در منزل اقدام به ترمیم آنها نمود اما در مواقعی که سوختگی به عمق جان فرش رسیده باشد تنها دستان ماهر استاد رفوگر قالیشویی می تواند مرهمی بر جان فرش باشد. استفاده از خدمات ترمیم و رفوگری فرش باعث طول عمر و ماندگاری آن خواهد شد. رفع سوختگی فرش دستبافت به عنوان خدمات رفوگری قالیشویی مطرح می شود. منظور از رفوگری ترمیم انواع صدمات فرش است.
قالیشویی ایران زمین در رشت و در استان گیلان، تخصصی ترین خدمات را در زمینه رفوگری فرش در سراسر استان گیلان ارایه می دهد.

انواع سوختگی فرش
در سوختگی عمیق آسیب به تار و پود فرش می رسد. ترمیم این سطح از آسیب دیدگی بستگی به نوع فرش و الیاف آن دارد. سوختگی فرش بوسیله سیگار بسیار رایج است. در قدم اول سیگار را ترک کنید و هیچ فرد سیگاری را حتی به حیاط خانه خود راه ندهید، چه رسد به داخل منزل. اگر فرش ماشینی است و وسعت سوختگی محدود و سطحی باشد، باید گفت که مورد ترمیم قرار می گیرد. اگر سوختگی منجر به سوراخ شدگی فرش ماشینی شود، دیگر نمیتوان آن را مورد بازسازی قرار داد. البته بهتر است که بگوییم، رفع سوختگی فرش ماشینی در صورتی که وسعت و عمق زیادی داشته باشد مقرون به صرفه نیست و بهتر است برای خرید یک فرش نو هزینه کنید.

سوختگی فرش دستبافت

خبر خوب در مورد فرش های دستبافت این است که سوختگی در هر شکل و میزانی که باشد قابل ترمیم و بازسازی است. در مورد فرش های دستبافت و ابریشم کارشناس رفوگر می تواند اقدام به ترمیم و رفع سوختگی آن نماید. فرش دستبافت به دلیل نوع الیافی که دارد نسبت به فرش ماشینی در برابر حرارت از مقاومت بیشتری برخوردار است. قبل از اقدام به رفع سوختگی فرش دستبافت، کارشناسان قالیشویی با حضور در محل میزان خسارت و آسیب را مورد بررسی قرار داده و سپس فرش را جهت رفوگری به قالیشویی منتقل می کنند.
در ترمیم فرش سوخته هرچه تراکم بافت بیشتر باشد، رفع سوختگی بهتر انجام می شود. اگر عمق سوختگی زیاد باشد، به سختی می توان قسمت سوخته شده را مورد مرمت و رفوگری قرار داد. در سوختگی های محدود با استفاده از قیچی های مخصوص، لایه های سوخته شده از سطح فرش جدا می شوند. در این مرحله باید دقت کرد تا آسیبی به بافت الیاف وارد نشود. اگر فرش ماشینی باشد این کار توسط سمباده انجام می شود.
این کار در ظاهر آسان به نظر می رسد، اما باید بدانید که در صورت بی احتیاطی ممکن است الیاف فرش بیش از حد قیچی شود و فرش به اصطلاح گود شود.

رفع سوختگی فرش در منزل

چنانچه قصد دارید از این روش در منزل استفاده کنید مطمئن باشید که توانایی انجام آن را دارید، چون الیاف بریده شده را نمی توان با چسب دوباره ترمیم کرد. پس از جدا کردن قسمتهای سوخته، فرش دستبافت از لحاظ رنگ مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه لازم باشد به احیای رنگ پرداخته می شود. رفع سوختگی فرش دستبافت نیاز به صبر و حوصله فراوان دارد، چون در بسیاری از موارد الیاف فرش از بین رفته است و دیگر نمی توان قسمت آسیب دیده را به فرش بازگرداند.
قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت مفتخر است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، استفاده از بهترین مواد شوینده و استاندارد و با در اختیار داشتن کادری مجرب، متعهد و کارآمد، خدمات شایسته و ممتازی را در راستای تأمین نیازهای شما شهروندان محترم ارایه دهد. اعتماد شما مایه افتخار ماست.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی

یادگیری و آموزش

15

سال تجربه

2360

نظرات مثبت

1350

مشتریان راضی

790

مشترکین سال

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی به شما مشتریان عزیز می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اطلاعات تماس

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

پاکسان
ماشین آلات ایلقار
سپید
ماشین آلات عزیزی