فرش ابریشم ماشینی چیست؟

فرش ابریشم ماشینی چیست؟

فرش ابریشم ماشینی چیست؟

ابریشم از زمان های قدیم از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار بوده است. پادشاهان، اشراف زاده ها و ثروتمندان از دیر باز به این جنس علاقه خاصی داشتند. با گذشت زمان و تلفیق ابریشم با هنر قالی بافی، زیبایی و ارزش فرش های دستباف چند برابر شد. ظرافت ابریشم در بافت فرش باعث شد طرفداران قالی های دستباف بیشتر شود. همچنین قیمت این فرش ها بسیار بالاتر از گونه ها پشمی و نخی گشت.

حال با پیشرفت تکنولوژی و مجهز تر شدن دستگاه های قالی بافی فرش های ابریشمی پا به عرصه نهادند. البته که شایان به ذکر است منظور از فرش ابریشم، فرش ابریشم گونه است. این فرش ها با الیاف ابریشم مصنوعی می باشند الیاف ابریشم مصنوعی صد در صد پلی استر است.

ظرافت بافت و گره های ریز این فرش ها به قدری خلاقانه هسنتد که بعضا از نمونه های دستباف ابریشمی نمی توان تشخیص داد.

مزایای فرش ابریشم

زیبایی و ظرافت فرش ابریشم، از مهم ترین و برجسته‌ترین خصوصیات این فرش ها ظرافت و زیبایی آنهاست.

براق بودن، براقیت این فرش ها باعث شده لقب فرش ابریشم نما را به خود اختصاص دهد.

عدم پرزدهی، بدون پرز بودن فرش ها باعث شده محبوبیت زیادی پیدا کند.

جارو کشی آسان، خانم های خانه‌دار معمولا تمایل دارند فرش ها به راحتی و سریع جاروکشی شود و تمایم زیادی را صرف کشیدن جارو نکنند

ضد آلرژی، ضد حساسیت و آلرژی بودن فرش ابریشم ماشینی یکی دیگر از امتیازات این فرش می باشد.

معایب فرش ابریشم

شستشوی این فرشها در منزل سخت است و ممکن است باعث شود به بافت فرش آسیب رسد. بهترین راه برای شستشوی فرش ابریشمی بهتر است از یک قالیشویی معتبر بخواهید تا آن را بشورد. یک قالی شویی معتبر این دانش را دارد که چگونه فرش های شما را شستشو انجام دهد تا باعث از بین رفتن آن نشود.

قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی، در خدمت مردم گیلان زمین  است و آماده ارایه خدمات اعلاشویی فرش و شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستباف، موکت، پتو، روفرشی، مبل، تشک و صندلی و همچنین تعمیر، رفوگری، ریشه بافی و شیرازه دوزی در سطح استان گیلان و در رشت می باشد.

ممکن است شما تجربه زیاد در خصوص مراقبت از فرش و یا شستشوی فرش داشته باشید اما نحوه قالیشویی و شستشوی فرش ابریشمی به علت ظرافت الیاف آن کار هرکسی نیست و بسیار مهم است. بنابراین تمیز کردن فرش ابریشمی نیاز به یک رویکرد متفاوت دارد.

نگهداری فرش ابریشم

این نوع فرشها را نباید در مناطق پرتردد قرار داد زیرا به مرور زمان باعث آسیب به آن و همین طور محو شدن طرح هایش وصدمه به نقش های آن شود و ساییده می شود. خیلی از افراد فرش ابریشمی را به دیوار نصب می کنند این امر به دلیل ارزش بالای این فرش و همینطور ظرافت و زیبایی آن است در اصل افراد از سرمایه خود نگه داری می کنند.

 

قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت مفتخر است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، استفاده از بهترین مواد شوینده و استاندارد و با در اختیار داشتن کادری مجرب، متعهد و کارآمد، خدمات شایسته و ممتازی را در راستای تأمین نیازهای شما شهروندان محترم ارایه دهد. اعتماد شما مایه افتخار ماست.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی

یادگیری و آموزش

15

سال تجربه

2360

نظرات مثبت

1350

مشتریان راضی

790

مشترکین سال

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی به شما مشتریان عزیز می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اطلاعات تماس

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

پاکسان
ماشین آلات ایلقار
سپید
ماشین آلات عزیزی