طریقه صحیح شستشوی فرش ها

طریقه صحیح شستشوی فرش ها

طریقه صحیح شستشوی فرش ها

بسیاری از افراد در استفاده از سرویس های قالیشویی تردید دارند. شایعات زیادی در مورد نحوه شستشوی فرش ها در کارگاه های قالیشویی وجود دارد. برخی از افراد روش های سنتی و شستشو با پودر و آب را ترجیح می دهند. سوالات زیادی در مورد آبکشی و کُر فرش ها وجود دارد. به طور کلی خیلی ها نمی دانند چرا باید فرش ها را به سرویس های قالیشویی بدهند در حالیکه امکان نظافت و شستن در خانه هم وجود دارد! تصمیم گیری گاهی خیلی مشکل می شود. بعضی ها هم برای صرفه جویی در هزینه ها، خودشان اقدام به شستشوی قالی می کنند که در نهایت خسارات بیشتری به وجود می آید.

شستن فرش ها در خانه

آیا تصور می کنید با شستن قالی و قالیچه در حیاط و پارکینگ منزل، صرفه جویی کرده اید؟ اگر بدانید چه آسیبی به فرش ها وارد می شود هرگز اینکار را انجام نمی دهید. اصلی ترین دلیل خراب شدن فرش ها استفاده از شیوه های نامناسب برای شستشو و نظافت است. این صدمات به طرق مختلف به قالی وارد می شود از جمله:

نحوه استفاده از مواد شوینده و شامپو فرش ها

تقریبا هر فردی می‌داند که استفاده از شوینده های نامناسب به الیاف فرش آسیب می زند. اما شاید کمتر کسی در مورد نحوه استفاده از مواد شوینده، اطلاعاتی داشته باشد. اغلب افراد با خرید بهترین شامپو فرش و مواد شوینده، تصور می کنند مشکلی پیش نمی آید. واقعیت اینست که نحوه استفاده مهم تر از خود ماده شوینده است. برای مثال ریختن بیش از حد شامپو فرش، باقی ماندن مواد شوینده در زمان زیادتر روی قالی، آبکشی ناقص و باقی ماندن شوینده ها در تار و پود فرش ها از موارد آسیب رسان هستند که در شستشو به روش های سنتی زیاد دیده می شود.

آسیب ناشی از شستن فرش ها با آب فراوان

در روش های خانگی برای شستن فرش ها از آب زیادی استفاده می شود. جذب آب موجب تغییر در رنگ، سنگین شدن فرش و همچنین عدم امکان حرکت فرش می شود. به این ترتیب موقع خشک کردن قالی به دلیل سنگینی زیاد امکان پاره شدن آن وجود دارد.

خشک نشدن کامل فرش ها

یکی از مهم ترین مواردی که موجب آسیب فرش می شود باقی ماندن رطوبت در تار و پود قالی است. در روش های سنتی شستن فرش ، آب زیادی جذب الیاف قالی می شود که تا مدت ها باقی می ماند. با پهن کردن فرش های شسته شده در زیر آفتاب، امکان از بین رفتن رنگ قالی وجود دارد و در هوای اتاق هم نمی تواتن فرش ها را به طور عمیق خشک کرد. باقی ماندن رطوبت در فرش موجب رشد قارچ و کپک در قالی شده، علاوه بر ایجاد آلرژی به فرش، موجب خراب شدن فرش ها می شود.

قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت مفتخر است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، استفاده از بهترین مواد شوینده و استاندارد و با در اختیار داشتن کادری مجرب، متعهد و کارآمد، خدمات شایسته و ممتازی را در راستای تأمین نیازهای شما شهروندان محترم ارایه دهد. اعتماد شما مایه افتخار ماست.

 

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی

یادگیری و آموزش

15

سال تجربه

2360

نظرات مثبت

1350

مشتریان راضی

790

مشترکین سال

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی به شما مشتریان عزیز می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اطلاعات تماس

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

پاکسان
ماشین آلات ایلقار
سپید
ماشین آلات عزیزی