نکاتی برای ثبت سفارش  شستشوی فرش برای قالیشویی

نکاتی برای ثبت سفارش  شستشوی فرش برای قالیشویی

نکاتی برای ثبت سفارش  شستشوی فرش برای قالیشویی

با تغییر هر فصل، خانه‌ ها دستخوش تغییرات زیادی می شوند. از جمله اینکه چند روزی هیچ فرشی در آنها دیده نمی شود و برای شستشو و نظافت به دست قالیشویی سپرده می شود. در حین واگذاری فرش ها و ثبت فاکتور توسط کارشناس مربوط، باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ درواقع مسائل مهم در حین سفارش قالیشویی چه مواردی را شامل می شود؟

نکاتی برای ثبت سفارش  شستشوی فرش برای قالیشویی

به خاطر بسپارید؛ شما قرار است فرش های چند میلیونی تان را به دستک قالیشویی خوب بسپارید؛ پس باید به تمامی نکات موجود، توجه خاص و ویژه داشته باشید. اگر درگیر چنین مسئله ای هستید؛ توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم.

4 مرحله که قبل از مراجعه کارشناس برای دریافت فرش باید انجام دهید

مرحله اول: قالیشویی مجاز

میدانید که یافتن یک قالیشویی مجاز، مهم ترین مسئولیتی است که در قبال فرش های گرانبهای خود دارید. روش های مختلفی برای شناسایی قالیشویی مجاز وجود دارد. هیچگاه به تبلیغاتی که فاقد شماره تماس، نام کارگاه و محل آن است، اعتماد نکنید. در واقع سفارش قالیشویی به آسانی که فکر می کنید نیست. در طی سال های گذشته چه بسیار افرادی که فریب کلاهبرداران را خورده اند و فرش هایشان بر باد رفته است.

مرحله دوم: قالیشویی داخل شهر یا خارج شهر؟

یکی از مواردی که قبل از مراجعه کارشناس برای ثبت سفارش و فاکتور باید به آن توجه کرد، محل کارگاه قالیشویی است. پرس و جو کنید؛ آیا کارگاه در داخل شهر یا خارج از آن قرار دارد؟ طبیعتا در صورت بروز مشکل، کارگاه هایی که در داخل شهر قرار داشته باشند، و از نظر موقعیت جغرافیایی آنان مطمئن باشید.

مرحله سوم: وظایف و خدمات

حال که توانستید قالیشویی مدنظر خود و همچنین کارگاه آنان را پیدا کنید و به سفارش قالیشویی بپردازید. نیاز است تا وظایفی که قالیشویی در قبال شما دارد را بشناسید. اولین و مهم ترین وظیفه قالیشویی، مطرح کردن روش شستشوی قالی است. میتوانید این مسئله را در زمان مراجعه کارشناس برای ثبت فاکتور، از او جویا شوید. البته باید به خاطر بسپارید؛ این امکان وجود دارد، روشی که برای شستشوی فرش شما استفاده می شود، با روشی که برای شستشوی فرش همسایه تان بکار گرفته می شود، متفاوت باشد. بالطبع هزینه قالیشویی آنها هم متفاوت خواهد بود. این موارد باید قبل از ثبت فاکتور قید شود تا در صورت عدم توافق، همکاری صورت نگیرد.

در این میان قالیشویی باید تعهد دهد که هیچگونه مشکلی از قبیل بهم ریختگی رنگی یا پاره شدن فرش، رخ ندهد. هیچ بهانه ای در رابطه با آسیب رساندن به قالی شما قابل پذیرش نیست. اینکه قالی شما کهنه بوده یا از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده، به هیچ عنوان نمیتواند دلایل قانع کننده ای برای بروز چنین مشکلات و آسیب هایی باشد.

کارشناس قالیشویی موظف است تا قالی شما را همانگونه که سالم دریافت کرده، سالم و البته تمیز به شما تحویل دهد. اگر هم از قبل مشکلی در فرش وجود داشته، از گرفتن آن ممانعت نماید و در صورت قبول، هرگونه مسئولیت را به پای تصمیم مشتری بگذارد و این موضوع را در فاکتور به ثبت برساند. در این صورت سفارش قالیشویی بدور از هرگونه شکایتی همراه خواهد بود.

مرحله چهارم: نکاتی برای تحویل فرش

زمانی که در منزل حضور دارید، شاید ساعت تحویل فرش از اهمیت بالایی برخوردار نباشد. اما به طور کلی در روز تحویل فرش اگر حضور ندارید، بازه زمانی تحویل را در نظر داشته باشید. از طرفی در زمان تحویل فرش حتما باید تیکت های حاوی کد شما به دقت روی فرش نصب شده باشد. همچنین شماره تیکت با شماره فاکتور مطابق باشد. در این میان بدون مطالعه فاکتور و کنترل آن، هیچگاه فاکتور را امضا نکنید.

حداکثر زمان مدت قالیشویی و تحویل

به طور معمول خدمات شستشو از تاریخ تحویل مشخصی برخوردارند و این موضوع باید در رسید سفارش قالیشویی ذکر شود. در صورتی که میخواهید خدماتی نظیر بافت ریشه و شیرازه، دارکشی، رفوی فرش و… بر روی قالی انجام گیرد، باید آن را در فاکتور ذکر کنید زیرا با توجه به زمانبر بودن این خدمات، تاریخ تحویل دیرتر بوده و با هماهنگی شما ارسال خواهد بود.

در زمان نوشتن فاکتور به چه نکاتی باید دقت کرد؟

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم تا شما را با نکاتی که در زمان مراجعه کارشناس برای ثبت فاکتور سفارش قالیشویی باید به آنها توجه داشته باشید، آشنا کنیم. اما با این حال نکات بسیار ویژه ای وجود دارد که آگاهی از آنها در تصمیم گیری نهایی شما دخیل خواهد بود.

ما گفتیم که بدون مطالعه فاکتور ثبت آن را امضا نکنید. اما در این فاکتور باید به چه مواردی اشاره شود؟ از مهم ترین نکات میتوان به زمان تحویل و نوع شستشوی قالی شما اشاره کرد. به خاطر بسپارید؛ قالی شما باید سالم، تمیز و عاری از هرگونه آسیب باشد. زمان تحویل قالی هم نباید آنقدر با زمان ارائه آن فاصله داشته باشد. حداکثر زمانی که یک قالیشویی باید به شما تاریخ دهد، آن هم در شلوغ ترین روزهای سال ۷ روز است.

قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت مفتخر است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، استفاده از بهترین مواد شوینده و استاندارد و با در اختیار داشتن کادری مجرب، متعهد و کارآمد، خدمات شایسته و ممتازی را در راستای تأمین نیازهای شما شهروندان محترم ارایه دهد. اعتماد شما مایه افتخار ماست.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی

یادگیری و آموزش

15

سال تجربه

2360

نظرات مثبت

1350

مشتریان راضی

790

مشترکین سال

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی به شما مشتریان عزیز می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اطلاعات تماس

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

پاکسان
ماشین آلات ایلقار
سپید
ماشین آلات عزیزی