کدر شدن فرش چه علت هایی دارد؟

کدر شدن فرش چه علت هایی دارد؟

کدر شدن فرش چه علت هایی دارد؟

فرش ها از مهم ترین المنت ها و اجزای دکوراسیون داخلی هستند که تأثیر زیادی بر جلوه بخشیدن به فضای منزل دارند. اما به هر حال رفت و آمدهای زیاد و همچنین ریختن مواد غذایی و رنگی روی این فرش های می تواند به مرور موجب کدر شدن فرش شود. به طور معمول هر فرشی باید با توجه به جنس و بافتی که دارد لکه برداری شود.

این کار از آسیب دیدن به فرش جلوگیری می کند و موجب می شود تا باری دیگر ظاهر زیبا و درخشانی پیدا کند. مهم ترین موضوعی که باید در مورد لکه بری فرش مد نظر قرا دهید، اقدام سریع برای از بین بردن آن است. این کار از نفوذ لکه به عمق فرش جلوگیری می کند و فرآیند لکه بری فرش در منزل را آسان تر می سازد.

در صورتی که نتوانستید لکه های روی فرش را به روش های خانگی تمیز کنید، باید برای برطرف کردن لکه ها از بهترین قالیشویی در رشت کمک بگیرید.

با گذشت زمان و استفاده مکرر از فرش گرد و غبار و آلودگی های زیادی روی سطح فرش می نشیند. این امر موجب می شود تا فرش به مرور زمان کدر شود و ظاهری نامناسب پیدا کند. از طرف دیگر ایجاد لکه های مختلف روی فرش و همچنین راه رفتن با کفش خاکی روی فرش می تواند ظاهر فرش را کدر کند. در ادامه به مهم ترین عواملی که موجب کدر شدن فرش می شوند، اشاره شده است.

خیساندن نادرست فرش در فرآیند شستشو

استفاده از آب داغ برای خیساندن فرش موجب می شود تا بافت فرش آسیب ببیند و ظاهری کدر پیدا کند. برای شستشوی فرش سعی کنید به دمای آب توجه کنید و از آب ولرم برای این کار استفاده نمایید.

استفاده از شوینده نامناسب برای شستشوی فرش

برای شستشوی هر نوع فرشی باید از شوینده مناسبی استفاده کنید. استفاده از شوینده های قلیایی یا اسیدی می تواند ظاهر فرش را کدر کند و موجب آسیب دیدن تار و پود فرش شود. برای شستن فرش سعی کنید از شوینده های خنثی استفاده نمایید.

آبگیری نادرست و ناقص فرش

یکی از مهم ترین دلایلی که موجب کدر شدن فرش می شود، آبگیری نامناسب است. بعد از شستن فرش باید فرش را به طور کامل آبگیری کنید. در غیر این صورت آب داخل فرش باقی می ماند و به مرور موجب ایجاد لکه های زرد رنگ روی فرش می شود.

قالیشویی مکانیزه ایران زمین در استان گیلان و در شهر رشت مفتخر است با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، استفاده از بهترین مواد شوینده و استاندارد و با در اختیار داشتن کادری مجرب، متعهد و کارآمد، خدمات شایسته و ممتازی را در راستای تأمین نیازهای شما شهروندان محترم ارایه دهد. اعتماد شما مایه افتخار ماست.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی

یادگیری و آموزش

15

سال تجربه

2360

نظرات مثبت

1350

مشتریان راضی

790

مشترکین سال

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی به شما مشتریان عزیز می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اطلاعات تماس

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

پاکسان
ماشین آلات ایلقار
سپید
ماشین آلات عزیزی